Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten został ustanowiony w 1931 roku i rozpoczyna trwający do 10 października Światowy Tydzień Zwierząt. Obchody tego dnia mają wpłynąć na zmianę stosunku ludzi do zwierząt poprzez uświadomienie, że zwierzę to istota żywa, która ma swoje prawa.
Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu postanowili włączyć się w obchody Światowego Dnia Zwierząt i przeprowadzić zbiórkę na rzecz Schroniska dla Zwierząt mieszczącego się w Gliwicach.
Drodzy Uczniowie, zapewne wielu z Was ma w domu swojego Reksia czy Mruczka i dbacie o nich jak o swoich przyjaciół, ale nie wszystkie zwierzęta są takim szczęściarzami. Wierzymy, że nie pozostaniecie obojętni wobec potrzeb podopiecznych schroniska, którzy czekają na Waszą pomoc.
Będziemy wdzięczni za następujące produkty: mleko w proszku, ryż, makaron chiński, mokrą karmę dla małych kotów i suchą karmę zwłaszcza dla zwierząt z alergią pokarmową. Przydadzą się również łagodne środki czystości oraz koce - tak ważne przed zbliżającą się zimą.

Miejsce zbiórki to kosze znajdujące się w holu na drugim piętrze, a na produkty czekamy od 23 września do 1 października.

Pamiętajmy o zwierzętach nie tylko w dniu ich święta!