Podsumowanie Hackathonu 2023

"Sukces klasy 2P na Hackathonie ZSTI - Kreatywność i umiejętności programistyczne pod lupą!"

Dnia 19.10.2023 r. w auli Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach odbył się konkurs programistyczny, Hackathon ZSTI. To wydarzenie przyciągnęło uwagę nie tylko pasjonatów informatyki, ale także wszystkich, którzy pragnęli zobaczyć, jak uczniowie zmagają się z wyzwaniem stworzenia gry z elementami edukacyjnymi w zaledwie 8 godzin.

Na starcie stanęły drużyny, które nie tylko projektowały gry, ale również dbały o oprawę graficzną i dźwiękową swoich projektów. To niezwykłe połączenie kreatywności, umiejętności programistycznych i estetyki, które sprawiło, że konkurs był bardzo atrakcyjny.

Z ogromną dumą możemy ogłosić, że zwycięzcami tego niezwykłego wydarzenia okazali się uczniowie klasy 2P. Michał Pietruszewski, Bartosz Bartocha i Maksymilian Dynus zdobyli pierwsze miejsce, udowadniając, że ich zdolności programistyczne są na najwyższym poziomie. Stworzona przez nich gra nie tylko zachwyciła jury pod względem technicznym, ale także wniosła do konkursu wartość edukacyjną.

Nagrody dla zwycięzców były równie imponujące, a hojność sponsorów zaskoczyła wszystkich. Firmy takie jak FLUOR S.A., Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. oraz FANAR S.A. ufundowały nagrody dla wszystkich uczestników. Natomiast nagrody główne, kursy programowania, zostały ufundowany przez EMT-Systems Sp. z o.o. To nie tylko prestiż, ale także okazja do dalszego rozwoju i poszerzenia swoich umiejętności.

Całe wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów klasy 5p. Ich wysiłek i pasja zaowocowały stworzeniem wyjątkowego konkursu, który połączył młodzież w fascynującej przygodzie z kodowaniem.

Hackathon ZSTI nie tylko udowodnił, że nauka informatyki może być ekscytująca, ale także podkreślił kreatywność i umiejętności uczniów. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, a także organizatorom za ciekawe przedsięwzięcie, które na długo pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy ufundowali wyjątkowe nagrody.

Mamy nadzieję, że Hackathon ZSTI na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych.